Sitemiz
İlçemiz
Site İstatistikleri
Online: 1
Bugün Tekil: 6
Dün Tekil: 45
Toplam: 223211
IP: 44.192.115.114
Faaliyet Raporumuz
2011-2013 FAALİYET RAPORU


Değerli üyeler
  
 Bilindiği gibi “Güney Ekonomik Sosyal Ve Kültürel Kalkınma Vakfı” ilçe dışındaki Güneylilerin  katkılarıyla doğdukları yer olan Denizli’nin Güney ilçesi hemşehrileri olarak halen bu ilçede oturan veya Güney’de doğmuş, büyümüş, okumuş, Güney dışında ikamet eden hemşehriler olarak ilçelerine ve ilçeli hemşehrilerine minnet borçlarını ödemek; bu şirin ilçenin ekonomik, sosyal, kültürel yapısının iyileşmesine katkıda bulunmak; hemşehriler topluluğunda iş birliği; yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak; maddi, manevi deney bilgi birikimlerini gelecek nesillere aktarmak arzu ve heyecanı ile 1999 yılında kurulmuştur. Vakıf kuruluşundan bu yana siz değerli üyelerimizin desteği ile aynı arzu ve heyecan içinde çalışmalarını sürdürmektedir. 

“Bir sivil toplum örgütünün üyesi olmak, ona gönül desteği vermek, yönetimine katkı vermek, ekonomik ve sosyal anlamda desteklemek insan yaşamının ve toplumsal yaşamın en anlamlı yanlarından biri olduğu gibi toplumsal sorumluluğu paylaşmanın da bir yoludur” anlayışı ile yola çıkan Güney Vakfı hemşehrilerimizi ortak bir bileşen etrafında toplama, ilçesine ve insanlarına destek verme ve hemşehriler arasında her türlü etkileşimi sağlama girişimini sürdürmektedir. 

Vakfa gönül veren siz değerli üyelerimizin katkılarıyla;
   Son genel kuruldan bu yana 116 çocuğumuza eğitim katkısı verildi.Bu katkının toplamı 84.455.00 TL’dir.Bu katkıda sayın Yaşar KIMIL sayın Yasin TOKAT ve sayın Ahmet ATİK olmak üzere pek çok üyemiz öğrenci desteği vererek eğitime önemli katkı sağladılar.

   Vakıf yönetim kurulu başkanımız sayın Yasin TOKAT’ın girişimi ile Pamukkale Şarapçılık Pazarlama Sanayi Ticaret A.ş.’nin cibre satışlarından önemli bir girdi sağlandı.Aynı katkılara halen devam etmektedir.

   Yeni Güneyspor futbol takımına malzeme sağlanarak spora destek verildi.Yeni Güneyspor futbol takımına ayakkabı,futbol topu,kaleci eldiveni,çorap gibi malzemeler alınarak spora destek verildi. Çocuklarımızın forma ve şortlarına serigraf baskı numaralarının baskısı yapıldı.Bu çocuklarımızın forma ve eşofmanlarında “GÜNEY VAKFI” yazısını taşımaktadır.Aynı katkılara halen devam edilmektedir.  

   Sayın Mustafa EĞERCİOĞLU tarafından bağışlanan ve orman alanı olarak değerlendirilen alanın etrafı Pamukkale Şarapçılık Sanayi Ticaret A.ş. tarafından tellenmiş,bakım ve sorumluluğunu Güney belediyesi üstlenmiştir.Orman alanı olarak değerlendirilen bu alana her yıl düzenli çam dikilmesi ve bakımının yaptırılması sağlanmıştır.Bu araziye “Mustafa EĞERCİOĞLU Güney Vakfı Orman Alanı” ismi verildi.

   Vakıf üyesi sayın Mehmet Ali ELDEMİR tarafından vakfımıza bağışlanan tarlanın aşılı ceviz fidanı dikilerek değerlendirilmesi yapıldı.Cevizlerin dikilmesini pamukkale şarapçılık pazarlama sanayi ticaret A.ş tarafından yapılıp,bakım ve temizliği Güney belediyesi tarafından yapılmıştır.Her yıl düzenli şekilde bakımı yapılmaktadır.

   Vakıf web sitesi yeniden yapılarak daha canlı ve aktif bir hale getirirmiştir. www.guneyvakfi.org.tr adresi ile yararlanıcıların hizmetine sunuldu.Bu siteden Güney’le ilgili bilgilere, etkinliklere ve hakkımızda yazılanlara ilişkin bilgilere ulaşmak ve siz değerli üyelerimize Güney Ekonomik Sosyal Ve Kültürel Kalkınma Vakfımızın çalışmalarının hızlı bir şekilde aktarılması sağlandı.  

   Daha önce yapmayı planladığımız etkinlikler içinde yer alan 1-3 Eylül 2006  2007’de “Güney Kurtuluş Günü, Bağcılık ve Kültür Festivali” 2008’de “Bağcılık Ve Kültür Festivali” kapsamında Güney’i sanat-kültür merkezi haline getirmek için gerekli girişimlerde bulunuldu.Güney ilk defa açık alanda ressamların duvarlara ve tuvallere resimler yaptığı,yontu sanatçıların heykel yaptığı,Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen sanatçılarının müzik dinletileri sundukları,fotoğrafçıların DİA gösterileri,şair,yazar ve karikatüristlerin söyleşide bulundukları bir yer haline dönüştü.Ve sekiz yıldır Türkiye’nin önemli ressamları ve fotoğraf sanatçıları ürünleri ve koleksiyonlarını sunar duruma geldi. Bundan sonraki yıllarda da Güney Ekonomik Sosyal ve Kültürel Kalkınma Vakfı,Güney belediyesi ve Pamukkale şarapçılık pazarlama sanayi ticaret A.ş. organizasyonu ile bu hizmetler çeşitlendirilerek bu faaliyetlerin artması sağlanacaktır.Ve Güney siz değerli üyelerimizinde katkılarıyla bölgenin kültür-sanat merkezi haline dönüştürülecektir.  

   Festival etkinlikleri kapsamında 2006 2007 ve 2008’de Güney’de sanat katalogları hazırlanıp bastırılarak Güney’in tanıtımı ve kitlere daha iyi duyurulması sağlandı.Bu kapsamda ulusal, yerel basının ve sanat kültürünün ilgi odağı durumuna geldi.2008’de Bağcılık Ve Kültür Festivaline katılan sanatçılara verilmek üzere yaptığımız Teşekkür ve Katılım belgeleri her yıl yaptırılarak festivalimize katılan sanatçılara verilerek Güney’in sanatçılar arasında ilgi odağı olması durumuna gelmesi sağlanmıştır. 

   Güneyli hemşehrilerimizi bir araya getirmek,sağlıklı ve olumlu ilişkileri arttırmak amacıyla her yıl düzenlediğimiz Güney Ekonomik Sosyal Ve Kültürel Kalkınma Vakfı yemekleri her yıl bir önceki yıldan daha coşkulu ve daha çok katılımın yüksek olarak sağlanarak rutin olarak yapılması sağlanmıştır. 

   Güney Ekonomik Sosyal Ve Kültürel Kalkınma Vakfının logosunun tüm baskılı materyallerde,afişlerde kullanımı sağlanarak Vakfımızın tanıtımı sağlanmıştır.
   Güney ilçemizin müze ve konaklama ihtiyacını gidermek için ve her yıl gerçekleştirdiğimiz bağcılık kültür ve sanat festivalimize katılan sanatçıların,heyketraşların bıraktığı eseleri sergileyebilmek için ve ilçemize dışarıdan gelen misafirlerimiz konaklayabileceği bir yer için ahşap iki katlı kargir ev ve arsanın alınması sağlanmış olup restorasyon yapılması için girişler başlatılmış olup çalışmalar devam etmektedir.  

   Değerli üyelerimiz Güney Ekonomik Sosyal Ve Kültürel Kalkınma Vakfı’nın kurulmasına emek veren hemşehrilerimize,kurulduğu tarihten bu yana destek veren mütevelli üyelerimize,tüm üyelerimize,fahri üyelerimize bizleri gönülden destekleyen tüm hemşehrilerimize huzurlarınızda Güney Ekonomik Sosyal Ve Kültürel Kalkınma Vakfı yönetim kurulu olarak teşekkür edip,saygılar sunuyoruz.     

Yönetim kurulu olarak aklanmamızı diler.Yeni Seçilecek yönetim kuruluna başarılar dileriz.


BAŞKAN YASİN TOKAT
BAŞKAN YARDIMCISI İSMAİL BURHAN ÖZDEN
BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA URTEKİN
GENEL SEKRETER ORAHAN GÜNGÖREN
MUHASİP MUSTAFA GÖKOĞLAN
ÜYE HALİL ERAYDIN
ÜYE HALİT GÜRBÜZ
ÜYE HALİL EĞERCİOĞLU
ÜYE HALİL EĞERCİOĞLU